• بازدید از پل کمربندی شهرستان تاکستان

  بازدید از پل کمربندی شهرستان تاکستان

  آیت الله اسلامی امام جمعه مردم شریف شهرستان تاکستان، از پروژه پل کمربندی شهرستان تاکستان بازدید کردند. ادامه مطلب
 • دیدار با ریاست دادگستری شهرستان الوند

  دیدار با ریاست دادگستری شهرستان الوند

  آقای اصلانلو ریاست محترم دادگستری شهرستان الوند با حضور در دفتر آیت الله اسلامی با ایشان ادامه مطلب
 • دیدار با نماینده شهرستان تاکستان

  دیدار با نماینده شهرستان تاکستان

  حاج بهمن طاهرخانی نماینده مردم شریف شهرستان تاکستان با حضور در دفتر آیت الله اسلامی با ادامه مطلب
 • اقامه نماز جمعه به امامت آیت الله اسلامی

  اقامه نماز جمعه به امامت آیت الله اسلامی

  امام جمعه محترم شهرستان تاکستان در خطبه اول نماز جمعه، به این حدیث اشاره کردند که ادامه مطلب
 • شرکت در سمینار ائمه جمعه استان

  شرکت در سمینار ائمه جمعه استان

  آیت الله اسلامی به منظور شرکت در سمینار ائمه جمعه استان قزوین به خرمدشت سفر کردند. ادامه مطلب
 • شرکت در اجلاس مدیران و موسسان حوزه های علمیه خواهران

  شرکت در اجلاس مدیران و موسسان حوزه های علمیه خواهران

  آیت الله اسلامی نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری در اجلاس مدیران و موسسان حوزه ادامه مطلب
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

حوزه‌ علمیه محل رشد نخبگان است مطلب ویژه

 • یکشنبه, 15 شهریور 1394 ساعت 14:17
 • منتشرشده در حوزه علمیه
 • بازدید 6076 بار

خبرگزاری مهر/آیت الله اسلامی ظهر یکشنبه در آئین گشایش کلاس های حوزه علمیه شهرستان تاکستان که در مدرسه علمیه شهید مصطفی خمینی این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: آغاز سال تحصیلی نوید بخش علم آموزی و حرکت در مسیر دانش پژوهی است و باید از این فرصت بخوبی استفاده کنیم.

آیت الله اسلامی بیان کرد: حوزه های علمیه نقش مهمی در تربیت علمای دینی و مبلغان مذهبی دارند و از ابتدای شروع سال تحصیلی باید کسب علم و دانش در علوم مذهبی با جدیت آغاز و دنبال شود.علم آموزی از توصیه های اکید اسلام است و طلاب حوزه های علمیه باید با الهام از آموزه های دینی در علم آموزی و تحصیل سرآمد دیگران باشند.

وی بیان کرد: با مرور تاریخ ارزشمند گذشته در حوزه دینی در می یابیم که بسیاری از شخصیت ها برجسته و مجتهدان و مراجع تقلید که توانستند در جهان تاثیرگذار باشند در همین مدارس علمیه و حوزه ها تحصیل کردند و علم آموزی را فرا گرفتند لذا باید جایگاه حوزه ها مورد توجه و تکریم قرار گیرد و از این ظرفیت بخوبی استفاده شود.

قزوین

طلاب حوزه های علمیه باید در علم آموزی سرآمد دیگران باشند

نماینده استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: لازم است طلاب جوان بدانند که در دوران تحصیل توجه به تقویت بنیه علمی مهم است و ضمن مطالعه زنگینامه برخی چهره های شاخص مانند امام راحل، آیت الله علامه طباطبایی، شیخ انصاری، علامه حلی و آیت الله بروجردی ها و فقهای دیگر دانش آموخته مدارس حوزه های علمیه بودند.

وی با اشاره به جایگاه ولایت در نظام اسلامی تصریح کرد: ولایت فقیه از اصول اساسی نظام است که اگر از آن تبعیت کنیم و جایگاهش را تقویتن و حفظ کنیم فادر خواهیم بود چون گذشته از بسیاری از ناملایمات و توطئه های دشمنان عبور کرده و به سلامت به سرمنزل مقصود برسیم.

آیت الله اسلامی یادآورشد: انقلاب اسلامی، پیروزی در دفاع مقدس، عبور از توطئه ها و فتنه های دشمنان داخلی مرهون هدایات رهبری و تقویت جایگاه ولایت است و جمهوری اسلامی با حرکت در مسیر ارزشها به یاری خداوند به اهداف والای خود خواهد رسید.

امام جمعه تاکستان اظهارداشت: باید قدردان وجود رهبری در کشور باشیم و هر بار که ایشان توصیه و فرمایشاتی دارند پیش بینی آینده و حال در آن دیده شده و سرمشق و چراغ راهی برای حرکت مردم و مسئولان بشمار می رود که کشتی انقلاب را می تواند به سرمنزل مقصود رهنمون باشد.

وی گفت: شاید چون همیشه در کنار نعمت ولایت هستیم به ابعاد تاثیرگذار بیانات رهبری در خارج کمتر توجه می کنیم اما باید دانست بیانات رهبری زیر ذره بین همه دول استکباری و غربی است و کلمه به کلمه آن را تجزیه و تحلیل می کنند و اقتدار امروز نظام مرهون رهبری است.

قزوین

آیت الله اسلامی با اشاره به بیانات اخیر مقام عظمای ولایت در جمع اعضاء مجلس خبرگان تصریح کرد: سحنان رهبری در این دیدار تمام مراکز تصمصم گیری غرب را به وحشت انداخت و تکاپوی آنها نشان می دهد ولایت فقیه خواب دشمنان را آشفته کرده و موجب بیداری وهوشیاری ملت و مسئولان شده است.

در ادامه حجت الاسلام حمید علی بخشی مدیر حوزه علمیه شهرستان تاکستان گفت: مدرسه علمیه شهید مصطفی خمینی تاکستان با پذیرش ۱۱۰ طلبه در سال ۵۹ فعالیت خود را آغاز کرد و امروز به همت روحانیون دلسوز و حمایت امام جمعه تاکستان به عنوانی یکی از مدارس نمونه دینی مطرح است.

وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا ارتباط نسل جوان با علما و روحانیون بیشتر شود تا بتوانیم ضمن تبلیغ علوم دینی و احکام اسلامی به نشر فرهنگ دینی هم کمک کنیم.

حجت الاسلام بخشی گفت: طلاب جدیدی که امروز برای تحصیل دروس حوزوی وارد صحنه علم آموزی شده اند باید رسالت خود را جدی بگیرند و بدانند راه پرافتخاری را انتخاب کرده اند و با تلاش شبانه روی و عزت نفس باید تا پایان این مسیر را ادامه دهند.

وی بیان کرد: به راه ارزشمندی که انتخاب کرده اید افتخارکنید و قدر خود را بیشتر بدانید و با مجهز شدن به علم روز برای پاسخگویی به نیاز دینی نسل جوان و گروههای مخنلف مردم آماده شوید.

در پایان این مراسم از ۱۰ نفر از طلاب نمونه تاکستان تجلیل شد.

لینک خبر در خبرگزاری مهر 

 

 

لینک خبر در خبرگزاری فارس

آیت الله علی اسلامی
عضو مجلس خبرگان رهبری:
حوزه‌ علمیه محل رشد نخبگان است
نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: در کشور بسیاری از بزرگان و علما و مجتهدین بنام در همین مدارس حوزه‌های علمیه به فراگیری علم پرداخته و توانسته‌اند افراد شاخص و برجسته‌ای در این نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله علی اسلامی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه کلاس‌های حوزه علمیه در شهرستان تاکستان که با حضور مدیریت حوزه علمیه قزوین و جمعی از مدیران، اساتید و روحانیون در مدرسه علمیه شهید مصطفی خمینی این شهر برگزار شد ضمن تبریک به طلاب جدید این شهر علم‌آموزی را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: شما طلاب باید تلاش کنید که همیشه دنبال علم‌آموزی باشید چراکه در روایات و احادیث بسیاری در رابطه با علم و دانش بسیار تاکید شده است.خبرگزاری فارس: حوزه‌ علمیه محل رشد نخبگان است

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: در کشور بسیاری از بزرگان و علما و مجتهدین بنام در همین مدارس حوزه‌های علمیه به فراگیری علم پرداخته و توانسته‌اند افراد شاخص و برجسته‌ای در این نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

وی تصریح کرد: علم محبوبیت زیادی داشته و مانند گلی است در یک بوستان که ارزش و زیبایی دوچندان دارد.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در کشور بسیاری از بزرگان و علما و مجتهدین بنام در همین مدارس حوزه‌های علمیه به فراگیری علم پرداخته و توانسته‌اند افراد شاخص و برجسته‌ای در این نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

امام جمعه تاکستان افزود: علمای بنام مانند علامه حلی، شیخ انصاری، علامه طباطبایی و حضرت امام خمینی (ره) و نمونه برجسته و ارزشمند نظام جمهوری اسلامی رهبری معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از همین حوزه‌های علمیه رشد یافته‌اند.

اسلامی تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) و خلف شایسته ایشان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که با صحبت‌های خود آمریکا و ایادی آن در منطقه را به تلاطم می‌اندازند از همین حوزه و مدارس علمیه رشد کرده‌اند.

امام جمعه تاکستان به دیدار اخیر نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری اشاره و بیان داشت: معظم‌له که همیشه بیانات ایشان راهگشاست و باید نصب‌العین همه قرار گیرد به مسائل مهمی در این دیدار اشاره کرده که  این بیانات موجب شد تمام مراکز تصمیم گیری غرب را به تلاطم انداخت.

امام جمعه تاکستان به رهبری مقتدر نظام جمهوری اسلامی اشاره و گفت: به برکت رهبری داهیانه مقام معظم رهبری امروز ایران اسلامی به عنوان کشوری با اقتدار در جهان شناخته شده و می‌درخشد.

امام جمعه تاکستان ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزشمند مدیر مدرسه علمیه شهرستان تاکستان حجت‌الاسلام علی بخشی تصریح کرد: بی‌شک زحمات و تلاش‌های ایشان در مدرسه علمیه تاکستان بسیار ستودنی و جای تقدیر است.

آیت‌الله اسلامی از زحمات حجت‌الاسلام ابراهیمی مدیر حوزه علمیه قزوین و همه دست اندرکاران قدردانی کرده و بر افزایش رسیدگی به امور حوزه‌ها در استان تأکید کرد.

 

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام حمیدعلی بخشی مدیر حوزه علمیه شهید مصطفی خمینی تاکستان گزارشی از برنامه‌های این مدرسه بیان کرد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 شهریور 1394 ساعت 16:32
 • اندازه قلم
 • پیش فرض
 • عنوان
 • تاریخ
 • تصادفی
برای نمایش تمام مطالب دکمه SHIFT را نگه دارید و کلیک نمایید بارگذاری مطالب
نمایش تعداد مطالب
5617

www.eslaami.com

پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله علی اسلامی بر اساس برترین تکنولوژی های طراحی وب، با قابلیت نمایش در تمامی دستگاه های کامپیوتر و تبلت و موبایل در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.