اجتماع‌بزرگ‌عزاداران‌سالروزشهادت امام‌جعفرصادق(ع)-تاکستان

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در اجتماع بزرگ عزاداران سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) که امشب در شهرستان تاکستان برگزار شد، مسیر ولایت و اطاعت را دست یافتن به سعادتمندی و موفقیت دانست و اظهار کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در تلاش هستند که ارتباط بین این ملت با روحانیت را تضعیف کنند که خوشبختانه تا کنون موفق نبوده و همواره شکست خورده‌اند.

مسیر روحانیت و مردم هیچ‌گاه جداشدنی نبوده و نخواهد بود/ مسیر ولایت کورشدنی نیست

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز هدف دشمنان تخریب روحانیت است و این مهم یکی از اهداف دشمنان ایران و اسلام بوده که ملت ایران بارها ثابت کرده‌اند مسیر روحانیت و مردم هیچ‌گاه جداشدنی نبوده و نخواهد بود.

وی تصریح کرد: امروز هدف دشمنان تخریب روحانیت است و این مهم یکی از اهداف دشمنان ایران و اسلام بوده که ملت ایران بارها ثابت کرده‌اند مسیر روحانیت و مردم هیچ‌گاه جداشدنی نبوده و نخواهد بود.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر دشمنان سعی دارند ارزش‌های اسلامی و قرآنی را مورد هجمه خود قرار دهند که باید هوشیار بوده و در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهیم.

خاتمی ادامه داد: مقام معظم رهبری در رابطه با مسأله نفوذ بارها مطالب ارزشمندی بیان کردند که متأسفانه در جامعه اسلامی برخی از افراد درصدد اختلاط و ترویج بی‌بندوباری هستند که نمونه آن اردوهای مختلط بین دختران و پسران است که این‌ها نمونه‌هایی از نفوذ اجانب به کشور ما محسوب می‌شود.

وی به ترویج بی‌بندوباری و ایجاد شبهه از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای از سوی غرب تأکید و مطرح کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای و ابتذال غرب امروز در میان جوامع اسلامی مشهود بوده و حتی کار را به جایی رسانده که در تلفن‌های همراه این مسأله مشاهده می‌شود؛ باید بیش از پیش مراقب این موارد غیر اخلاقی در این شبکه‌ها باشیم و هیچ‌گاه تحت نفوذ این شبکه‌ها قرار نگیریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری به ابعاد شخصیتی حضرت امام جعفرصادق(ع) اشاره و عنوان کرد: حضرت امام جعفرصادق(ع) بیشتر تخصصی کار کرده و همچنین در عرصه نشر و فرهنگ دین تخصصی وارد می‌شدند و در هر عرصه‌ای انحراف را شناسانده و مسائل اعتقادی، اخلاقی، فقهی را بیش از همیشه به شاگردان خود تأکید می‌کردند.

خاتمی اضافه کرد: ائمه معصومین(ع) بیشتر در مسائل فرهنگی تکیه داشته و در حقیقت کار فرهنگی و نهضت فرهنگی در متن آن همیشه ارزشمند بوده است.

وی با بیان اینکه حضرت امام جعفرصادق(ع) در عرصه فرهنگی در دو بخش ایجابی و سلبی مطالبی را بیان می‌کردند، تصریح کرد: این امام در بخش ایجابی به تفسیر قرآن، تفسیر درست فقه اسلام، اخلاق و تفسیر درست تاریخ و همچنین در بخش دیگر که سلبی است انحرافات را بیان می‌کردند.

به اشتراک گذاری این مطلب:

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


کد امنیتی *