استمرار نبوت و امامت در «ولایت فقیه» خلاصه شده است

کد خبر: ۴۲۹۸۲۳ | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۸/۷ – ۰۲:۵۵ | سرویس: استان‌ها ۴۹
عضو خبرگان رهبری در گفتگو با «حوزه»:
استمرار نبوت و امامت در «ولایت فقیه» خلاصه شده است
حوزه/ نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هنر امام(ره) این بود که ولایت فقیه را در جایگاه اصلی نشاند و امروز استمرار نبوت و امامت در «ولایت فقیه» خلاصه شده است و به عنوان یک امر اعتقادی تلقی می شود.
حجت الاسلام والمسلمین علی اسلامی در گفتگو با خبرنگارخبرگزاری حوزه در قزوین به مشکلات اخلاقی در جوامع غربی اشاره کرد و گفت: مشکلات اخلاقی در جوامع غربی ناشی از دور شدن از مسائل دینی و الهی است و هر چقدر جوامع از انسانیت و امور دینی دور می شوند آسیب هایشان بیشتر است.
عضو خبرگان رهبری افزود: غرب امروز دچار یک فساد، فحشا و منکر عجیبی شده که دیگر قادر به مدیریت آن نیست و هر روز وضعیتش بدتر می شود و با قاطعینت باید گفت که مطالبه امروز غرب مسائل اخلاقی است.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند موضوع خانواده و زن باید در اولویت قرار گیرد و اگر امروز شاهد کاهش ازدواج و بالا رفتن طلاق هستیم ناشی از بی توجهی به آسیب های فضاهای مجازی غیر اخلاقی و دوری از امور دینی و نماز است.
نمانیده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: وقتی نماز در جامعه کم رنگ شود، بدون شک آسیب های اجتماعی افزایش می یابد و بهترین راهکار برای مقابله با آسیب ها توجه به اقامه نماز است.
عضو شورای حوزه علمیه قزوین به نقش والدین در گرایش فرزندان به نماز اشاره کرد و بیان داشت: از سه سالگی به تدریج باید فرزندان را با آداب نماز و حال وهوای آن آشنا کنید و با قرائت آیات الهی کاری کنید تا در سن هفت سالگی کودکان با قرائت نماز اشنا شوند.
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی تصریح کرد: باید والدین با فرزندان صحبت کنند و در عمل هم با اقامه نماز در منزل مروج این فرهنگ باشند و اجازه دهند کودکان با دیدن اعمال و رفتار آنها به این فریضه نزدیک شوند.
امام جمعه شهرستان تاکستان ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران محصول قدرت اجتماعی بود که با رهبری داهیانه امام راحل با دست خالی اما با اتکا به خداوند متعال و پشت گرمی ملتی غیور به پیروزی رسید و امروز امید بخش ملل آزادی خواه جهان شده است.
استاد حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: امام خمینی با پیوند زدن باورهای دینی با مردم به انقلاب عمق بخشید و با ورود روحانیت به مرحله روشنگری و آگاه سازی مردم در شبکه تبلیغی پیروزی انقلاب تسریع شد.
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هنر امام(ره) این بود که ولایت فقیه را در جایگاه اصلی نشاند و امروز استمرار نبوت و امامت در «ولایت فقیه» خلاصه شده است و به عنوان یک امر اعتقادی تلقی می شود.
حجت الاسلام والمسلمین اسلامی در پایان اظهار کرد: نفوذ دشمنان فرصت طلب در قالب دوست می تواند روند تداوم انقلاب را دچار خدشه کرده و سرعت آن را بگیرد؛، لذا باید مراقب باشیم و آن را جدی بگیریم./لینک http://hawzahnews.com/detail/News/429823

به اشتراک گذاری این مطلب:

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*


کد امنیتی *